Tkáňové soli


 • Název biochemické (tkáňové soli) je odvozený od dvanácti základních minerálních solí, které se nachází v buňkách a tkáních lidského organismu.
 • Systém biochemických tkáňových solí je běžně užívaný v celé Evropě jako prostředek prevence  a udržování zdraví.
 • Získáváme je přirozeně z potravy, ale současný potravinářský průmysl nám poskytuje potraviny často ochuzené o tyto minerální látky. Také zvýšením fyzické nebo duševní zátěže, kterou je dnešní doba charakteristická, dochází k narušení rovnováhy esenciálních minerálních živin, což se projeví zdravotními problémy.
 • V 19. stol. biochemické soli definoval Dr. Wilhelm H. Schüssler, kterého považujeme za velkého průkopníka biochemie.

Máš-li o produkty zájem, ozvy se mi.


 • Minerální anorganické látky se velmi obtížně vstřebávají. Bylo zjištěné, že nejlepší vstřebatelnost je při zpracování anorganického materiálu homeopatickou titrací na potenci D.
 • Jsou přirozenou součástí organismu, proto je mohou užívat těhotné a kojící ženy i děti.
 • Sloučeniny sodíku, draslíku, železa, vápníku, síry, fosforu, chlóru a křemíku, nachází v lidském těle (v tkáních a krvi) - jejich rovnováha je důležitá pro udržení zdraví.
 • První fyzické příznaky nedostatku, některé z tkáňových solí se v organismu, projeví v naší tváři dlouho před tím, než se deficit projeví jako zdravotní problém nebo onemocnění. Analýzou zabarvení a struktury pokožky tváře a následným doplněním příslušnou minerální solí je možné minerální nerovnováhu ovlivnit na buněčné úrovni dřív, než nastanou vážnější zdravotní problémy. Jakmile se buněčné deficity vyrovnají, začne se měnit i tvář - začne zdravě zářit, změní se barva i textura pokožky a mizí znaky předčasného stárnutí pleti.
 • Univerzální nachází se v zemi, ve všem živém, ve vesmíru.
 • Tkáňové soli je možné kombinovat s homeopatiky či klasickými léky. Biominerál D6® není možné považovat za medikaci.
 • Tkáňové soli bychom neměli zaměnit s homeopatií, protože si nevysbíráme podle homeopatického zákona podobnosti (podobné léčíme podobným), ale zákona deficitu - tělu dodáme to, co mu chybí. Kvantitativní stránka je právě v tomto případě důležitá.
 • Vhodné i pro cukrovkáře, jelikož obsahují pouze stopy manitolu, sorbitolu, žádnou sacharózu.

Biochemicky působí na kůži a na okysličování tkání. Tato sůl zodpovídá za "vnitřní dýchání" (oxidace, metabolismus), tvorbu a distribuci olejových složek. Pomáhá  při psoriáze, seborei, ekzémech s tvorbou šupin, při olupování kůže, dlouhodobém akné, vysokém cholesterolu a triglyceridech v krvi, dlouhodobých zánětech a tvorbě žlutozeleného hlenu.

Nedostatkem této soli vznikají šupiny, lupy a poruchy pigmentace - stařecké skvrny, pihy, depigmentace aj.

Biochemická výživa mozku a senzorických nervů. Prostředekproti únavě, podporuje koncentraci, paměť. Pomáhá studentům při stresu ze zkoušek, hyperaktivním dětem, starým lidem s únavovými bolestmi v končetinách. Lze použít u depresí, při poruchách srdečního rytmu, nespavosti, podrážděnosti, nervozitě, syndromu vyhoření, při teplotě nad 39°C, nekróze, gangréně nebo pokud se v hlenu objeví krev.

Nedostatek se projevuje šedavým nádechem pokožky, nejdříve kolem úst            a spánků, později na celé tváři. Extrémní nedostatek se projeví hnilobným zápachem těla a odumíráním tkání.

Biochemická první pomoc při všech zánětech - akutních i chronických, zvýšené teplotě do 39°C, krvácení i silné menstruaci. Pomáhá při anémii z nedostatku železa, únavě, nízkém tlaku krve. Velmi dobrá sůl v prvním stádiu zánětu,            při začínající infekci: viróze, angíně, apod. (otok, bolest, teplota, ale bez hlenu).

Akutní nedostatek železa poznáme na tváři podle červených tváří a uší, které jsou na dotyk teplé. Chronický nedostatek se projeví tmavými fialovo-magentovými kruhy pod očima.

Biochemický distributor vody. Nat mur zabezpečuje správný pohyb vody hydrataci buněk. Pomáhá při dehydrataci a při poruchách hydratace, jako je suchost oka, žíznivost, chuť na slané, vodnatý sekret z nosu, tekoucí slzy, vyrážky s vodnatým obsahem, otoky pod očima, lokální otoky, suché sliznice. Pomáhá    při solární alergii, alergii se svěděním a vodnatým obsahem. Dále při plačtivosti, nebo neschopnosti se vyplakat, při smutku, depresi a negativních myšlenkách. Díky hydrataci buněk má liftingový účinek. Odstraňuje únavu.

Nedostatek se projevuje váčky pod očima, želatinovým leskem okolo očí              a rozšířenými póry.

Pro obnovu buněk a pevnost kostí. Je potřebná pro krvetvorbu, rekonvalescenci, vstřebávání živin. Pomáhá při nežádoucím hubnutí, únavě       po těžké nemoci, albuminurii, podporuje přibírání na váze a chuť k jídlu. Pomáhá dětem, které mentálně neprospívají, mívají bolesti hlavy ze zátěže ve škole nebo i pro hyperaktivní děti. Je prevencí osteoporózy, podporuje hojení zlomenin, tvorbu kostí, ulevuje při artritidě, kostních výrůstcích, růstových bolestech a kalcifikátech. Vhodná pro těhotné a kojící ženy.

Nedostatek se projevuje voskovým leskem a zabarvením pleti na tváři a uších nebo chronickým sklovitým výtokem.

Ovlivňuje zejména játra. Slouží k detoxikaci jater a odstranění toxinů a nadbytečné vody z organismu. Pomáhá při poškození jater antikoncepcí, alkoholem, při hepatitidě, infekční mononukleóze. Dále při hubnutí, migrénách, dně, zvracení (např. během těhotenství), bércových vředech.

Nedostatek způsobuje otok celého těla, zadržování vody, žlučovitou chuť            na jazyku, později zelenožlutý nádech pokožky, červený nos, žluté oční bělmo, váčky pod očima, pigmentové skvrny v těhotenství, případně silné studené pocení. 

Působí zejména na pojivové tkáně, někdy se nazývá i biochemický chirurg. Pomáhá udržovat zdravé vlasy, kůži a nehty, ochraňuje nervy. Pomáhá                  při infiltrovaných a uzavřených ložiskách hnisu, abscesech, aterosklerotických změnách cév. Dále při atopickém ekzému, vypadávání vlasů, lámání nehtů, předčasných hlubokých vráskách, vysychání kloubů a plotének. Lze použít        při podvýživě, nadměrném zapáchajícím pocení, při nervové přecitlivělosti.        Má omlazující liftingový účinek.

Nesmí se používat při implantátech!

Nedostatek se projevuje vypadáváním vlasů, lámavostí nehtů a předčasnými hlubokými vráskami.

Výživa svalů a motorických nervů. Tato sůl je důležitá pro relaxaci svalů a nervů. Pomáhá při silných bolestech (bez zánětu), křečích, zablokování zad, po velkém fyzickém či nervovém vypětí, kolikách, třesu končetin, zatuhlosti, stresu,          bolestech hlavy. Je výborným srdečním tonikem a pomáhá při vysokém krevním tlaku.

Nedostatek se projevuje červenými tvářemi, které jsou na dotyk chladné                a nervovým nepokojem. 

Biochemická sůl na elasticitu. Calc Fluor zabezpečuje elasticitu tkání a zdravou zubní sklovinu. Posiluje chrupavky, pohyblivost kloubů, elasticitu šlach, cévní stěny. Prevence strií, pomáhá při křečových žilách, hemeroidech, zhrublé kůži, prasklinách, fisurách, natažených šlachách, artróze, inkontinenci moče.

Působí jako lifting tváře. Na tváři se nedostatek projeví hnědými kruhy nad a      pod očima a předčasnými jemnými vráskami, které vytváří síť zejména kolem očí.

Biochemicky ovlivňuje krev a sliznice, dekongestivum. Pomáhá při otocích sliznic horních cest dýchacích, ORL zánětech, angíně, sinusitidě, alergii, při tvorbě bílého hlenu. Posilňuje sliznice po opakovaných infekcích, pomáhá při zvýšené srážlivosti krve a snižuje riziko trombózy. Lze použít po úrazech, operacích, reguluje tvorbu kolagenu u popálenin.

Nedostatek se projevuje ve tváři jako bílé kruhy nad a pod očima, mléčně bílým zabarvením pokožky, pavučinovitými cévkami nebo kožními výrůstky. 

Biochemický "systémový čistič". Působí proti tvorbě hnisu, pomáhá při špatně se hojících, mokvajících ranách, aftách, opakujících se herpesech, hnisavém akné, ulceracích žaludku, slabé imunitě a funkční sterilitě. Podporuje integritu sliznic      a kůže.

Projevem deficitu bývá alabastrově bílá tvář, někdy i s pigmentovými skvrnami..

Udržuje rovnováhu pH. Pomáhá při překyselení organismu, při zvýšené aciditě  v žaludku, bolesti kloubů, dně, špatném trávení, plynatosti, cukrovce, mykózách, střevních parazitech, kyselém zvracení a přílišné chuti na sladké. Pomáhá          při hubnutí.
Nedostatek této soli nastává i při dlouhodobě nevhodné a nadměrné stravě. Projevuje se mastnou pokožkou tváře s rozšířenými póry, uhry - bílé nebo černé tečky, později usazováním podkožního tuku a ztrátou obrysů tváře (dvojitá brada).

Vyvážená směs všech dvanácti složek krve a tkání. Doporučuje se v případech komplexního vyčerpání u lidí s vícečetnými zdravotními problémy (zejména u starších lidí), nebo                    na preventivní doplnění. 

Neužívat v případě implantátů kvůli silicei.

Vyvážená směs všech dvanácti složek krve a tkání. Doporučuje se v případech komplexního vyčerpání u lidí s vícečetnými zdravotními problémy (zejména u starších lidí), nebo na preventivní doplnění.

Bez Silicei!

Výborný nejen na imunitu!

Složeno z antioxidantů: zincum muriaticum (chloratum), selenium, manganum sulphuricum, cuprum sulphuricum v potenci D6 

Je z doplňkových solí nejvýznamnější. Deficit zinku je poměrně rozsáhlý nejvíce ve vyšším věku. 

Oslabená buňková imunita: chronické virusové bradavice, chronické infekce dýchacích cest, opakované herpesy na rtech, chronická hepatitida, ale i snížená tvorba protilátek, prevence a doplněk léčby rakoviny prsou a prostaty, chronické infekce kůže.

Kůže, vlasy, nehty: vypadávání vlasů, slabý růst nehtů, fleky na nehtech, slabé lámavé nehty, problematická kůže, např. akné, exemy, psoriáza, zpomalené hojení a chronické záněty kůže.

Diabetes I a II: snižuje krevní cukr, prevence degenerativních změn a neuropatie.

Chronické záněty gastrointestinálního traktu: chronické průjmy u dětí, Cronova nemoc, záněty střeva, vředová nemoc žaludku, střevní paraziti.

Pomáhá při chronických zánětech a degenerativních onemocněních prostaty - záněty a zvětšení, a na oku - pomáhá při makulární degeneraci, šedém zákalu, šerosleposti, zhoršené adaptaci oka ve tmě, degenerativních změnách na sítnici.

Při zpomaleném růstu, osteoporóze, abnormálním cholesterolu a hypofunkci štítné žlázy. 

Pomáhá při diabetesu II, když buňka nereaguje na inzulín, přibíráni ze stresu, vysoké triglycerridoch, při nadměrném množství tuku v játrech, akné s mastnou kůží, žlučových kamenech. 

Reguluje cukr v krvi a proto spolu s Nat Phos funguje jako brzda na sladké. Pomáhá rozpouštět zásoby podkožního tuku a jeho ukládání v okolí očí..

Antioxidant a pomáhá při chronických zánětech, např. artritidě, posiluje cévy  při cévní nedostatečnosti a aneuryzmě, ochraňuje při ateroskleróze, zánětech        a riziku trombózy. Chrání nervy při křečích nervového původu, roztroušené skleróze, epilepsii, depresi a Parkinsonově chorobě, pomáhá vstřebávat železo při anémii, podporuje tvorbu hnědého barviva kůže a vlasů, pomáhá při zvýšené histaminii        a osteoporóze. 

Pomáhá při poruchách štítné žlázy, opuchnutí, strumě, autoimunitním zánětu, hypofunkci, ale i při hyperfunkci, uzlech a cystách (nejčastější důsledek stresu, nedostatku jodu v potravě, kojením). 

Důležitý pro zdraví prs, vaječníku, pomáhá při chronické bolesti prsou, fibrocystických změnách na prsou, při snížené tvorbě pohlavních hormonů, libida a neplodnosti, pomáhá předcházet rakovině prsou, ovarií a prostaty,        při depresi spojené s vysokými nároky okolí a se stresem, pocit knedle v krku, problémy nadváhy. Chrání štítnou žlázu při ozáření. 

Důležitý antioxidant pro detoxikaci a ochraně jater při chronických zánětech, poruchách látkové výměny, intoxikaci těžkými kovy, prevenci a podpoře léčby rakoviny, podpoře imunity při virusových onemocněních, onemocnění štítné žlázy (přeměna T4 na účinný T3), ochrana při diabetes I. a II. typu. 

Doporučená domácí lékárnička

Ferr-phos: začínající viróza, chřipka, nemoc bez vytékajícího sekretu, suchý kašel, teplota do 38,5C

Kali-Mur: tekoucí sekret, rýma je vodnatá, bílá, vlhký kašel, angína - měkké uzliny, sinusitidy

Kali-Sulf: tekoucí sekret je žlutozelený (rýma)

Kali-Phos: teplota nad 38,5C

Calc-Phos: angína - tvrdé uzliny

Vhodné soli pro těhulky a kojící

Ferr-phos: místo železa, 1x až 2x denně dle míry anemie

Mag-phos: tvrdnutí břicha (tonizace)

Calc-phos: během těhotenství nebo po porodu - v čase kojení, pro ochranu zubů, kostí, cév

Silicea: po porodu, když vypadávají vlasy, únava, pro obnovu sil

Calc-Fluor: zabezpečuje elasticitu kůže a všeho v těle, zabraňuje vzniku různých strií, jizévek při růstu bříška, pro pevnost skloviny zubu

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Vytvořte si webové stránky zdarma!