Klasická homeopatie

 

Jedná se o celostní léčebný přístup. Při výběru nejvhodnějšího léku bere homeopat v úvahu jak problémy na fyzické úrovni, tak symptomy mentální a emoční úrovně. Optimální je podat lék, který se svým symptomatickým obrazem nejvíce podobá příznakům, které člověk vykazuje. 

Homeopatický lék dodá impuls, energii a sílu postavit se potížím čelem. Homeopatie klade důraz na individualitu pacienta při léčbě jeho nemoci. Je vynikající léčbou, protože bere a léčí pacienta vždy jako jeden celek. 

V klasické homeopatii říkáme, že neléčíme nemoc v člověku, ale člověka v nemoci. ,,Léčte člověka, ne nemoc,, platí pro tuto metodu víc, než pro kteroukoliv jinou. Homeopatie je velmi vhodnou léčbou pro všechny tedy i pro těhotné a kojící ženy, pro kojence a batolata. Homeopatickou léčbu je možné použít bez problémů u pacientů, kteří užívají i jiné léky nebo jinou léčebnou metodu.

Právě homeopatie dovede často pomoci tam, kde jiné léčebné metody selhávají. Homeopatické léky nevyvolávají vedlejší či nežádoucí účinky ani psychickou nebo fyzickou závislost. Neobsahují žádné škodlivé látky a působí na organismus velmi jemným způsobem.